top of page

Antonio Pio Saracina

antonio-pio-saracino.jpg
hero (3).jpg

Je registrovaný italský architekt a designér. Studoval na římské univerzitě architektury La Sapienza s magisterským titulem v architektuře, cum laude. Je italským a americkým občanem, který žije a pracuje v New Yorku.

Saracino založil společnost APS Designs, Inc., multidisciplinární designovou praxi se sídlem v New Yorku, která integruje disciplíny architektury, průmyslového designu a výtvarného umění. Navrhoval budovy, interiéry, výrobky a veřejné umění. Saraciniho práce byly realizovány na různých místech zahrnujících USA, Jižní Ameriku, Střední východ, Asii a Evropu. V roce 2013 navrhl The Guardians, dvě sochy, které trvale sedí u vchodu do Bryant Park v New Yorku. Jeho práce byla na výstavě v galerii Academia ve Florencii vedle Michelangelova Davida. V roce 2018 navrhl LIFE, dvě sochy trvale instalované u vchodu do největší nemocnice v New Yorku, NY-Presbyterian. V roce 2019 vyhrál soutěž o orientační bod pro město Newark v New Jersey: nový oblouk pro Newark.

Jeho práce jsou součástí stálé sbírky několika muzeí, včetně Centre Pompidou v Paříži, LACMA Museum v Los Angles, Brooklynského muzea v New Yorku, Museum of Art and Design v New Yorku a MAAS Museum v Sydney. Saracino získalo dvě americké ceny za architekturu od Chicagského muzea architektury. Jeho dílo bylo vybráno jako součást italského pavilonu pro 54. bienále v Benátkách. Je čtyřnásobným vítězem ceny Future Furniture Design za design interiéru a byl oceněn jako jeden z deseti nejlepších italských architektů podle New Italian Blood. Jeho designérská práce byla uvedena v předních mezinárodních publikacích, jako jsou The New York Times, The Wall Street Journal, Interior Design, Architectural Digest, Vanity Fair a Vogue.

bottom of page